Reset Password

Pogoda i atrakcje w Słonecznym Brzegu

Dlaczego warto wybrać właśnie Bułgarię, a dokładniej Słoneczny Brzeg na wakacyjny urlop? Powodów jest wiele! Oto, co oferuje nam to miejsce.

Słoneczny Brzeg – atrakcje

  1. Bułgarska riwiera z piaszczystą plażą i czystym morzem o temperaturze nawet 27 stopni Celsjusza!
  2. Wyśmienite wina i kuchnię, bogatą w przepyszne sery, warzywa, owoce i rozsądne ceny :-).
  3. Magię, wewnętrzny klimat i towarzystwo w TARSIS CLUB & AQUAPARK ****.
  4. Unikalny klimat zabytkowych perełek bułgarskiego wybrzeża: Nesebar  (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO)  i Sozopol.
  5. SŁONECZNY BRZEG, który jest  największym kurortem wypoczynkowym nad Morzem Czarnym, z najdłuższymi i najpiękniejszymi plażami ciągnącymi się na przestrzeni  dziesięciu km, ponad 600 hotelami i niezliczonymi restauracjami, barami, tawernami, kawiarniami, klubami nocnymi itd.
  6. Nocne życie w Słonecznym Brzegu, tętniące muzyką na żywo, w licznych restauracjach i dyskotekach.
  7. Taką ilość kolorowych świateł nocą w Słonecznym Brzegu, że uchodzi za Las Vegas Wschodniej Europy (no i działające kasyna).
  8. Inne atrakcje okolic Słonecznego Brzegu.

 

Słoneczny Brzeg – pogoda. Kiedy najlepiej jechać i jak się ubrać?

Jednym z oczywistych powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce, jest oczywiście sprzyjająca wypoczynkowi pogoda. 300 słonecznych dni w roku i aż 1700 godzin nasłonecznienia w okresie od maja do października to poważna konkurencja dla turystycznych kurortów we Włoszech, Grecji czy Hiszpanii.

Do bułgarskiego Słonecznego Brzegu najlepiej jechać w okresie od maja do października. Nawet w tych miesiącach średnia temperatura wynosi 17°C. Najwyższa średnia temperatura panuje w sierpniu – aż 24°C.

Jak zatem ubrać się, jadąc na wczasy do Słonecznego Brzegu? To zależy od miesiąca, w jakim jedziemy. W maju i październiku warto zaopatrzyć się w kurtkę, gdyż wieczory wciąż są dość chłodne. W pozostałych miesiącach nie będzie potrzebna, choć zawsze warto mieć ze sobą bluzę. Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień. W ich trakcie musimy być przygotowani na upały – duża ilość płynów i wszelkie środki ochrony przed słońcem obowiązkowe!

Morze nadaje się do pływania w okresie od czerwca do września. W maju i październiku dla większości osób okaże się za chłodne (poniżej 20°C). Najcieplejsze jest w lipcu – ma wówczas ok. 24°C (w niektóre dni jeszcze więcej).