Reset Password

Jak do nas trafić?

Do Bułgarii można dostać się na kilka sposobów.

Warszawa – Słoneczny Brzeg – loty. Gdzie są lotniska?

Samolot WizzairNajszybciej i najwygodniej dotrzesz SAMOLOTEM – 2 godziny lotu. Do Burgas (25 km od naszych apartamentów) lata z Warszawy, Poznania i Katowic WIZZAIR oraz z wielu polskich lotnisk RYANAIR

Na lotnisku można wynająć samochód, wziąć taksówkę (ok. 30 EUR), bądź dojechać w okolice ośrodka autobusem (ok. 7 leva – 15 zł od osoby).

LOTY CZARTEROWE

Kolejną opcją na lot do Bułgarii są loty czarterowe. Obecnie co najmniej dwóch tour-operatorów oferuje możliwość zakupu biletów z Polski do Burgas czy Warny. Plusem lotów czarterowych jest bagaż rejestrowany (do 20 kg) w cenie biletu.

Bilety czarterowe Rainbow Tours

Bilety czarterowe TUI

Można skorzystać też z linii SMALL PLANET lub ENTER AIR.

Polskie Linie Lotnicze LOT Do Sofii (oddalonej o ok. 300 km) z Warszawy lata LOT.

Na lotnisku można wynająć samochód (droga Sofia – Burgas to autostrada; Burgas – Słoneczny Brzeg to droga ekspresowa). Z Sofii do Słonecznego Brzegu kursuje również pociąg.

 

 

 Słoneczny Brzeg – dojazd samochodem

Rodzina w drodze do Słonecznego Brzegu

Wiele rodzin do Słonecznego Brzegu w Bułgarii dociera samochodem. Odcinek  z Warszawy do Nesebar’u można pokonać na co najmniej 2 sposoby:

1. Polska (Warszawa) – Czechy – Słowacja – Węgry – Serbia – Bułgaria – łącznie około 2000 km – trasa bezpieczna i szybka. Po drodze warto zaopatrzyć się w bardzo tanie papierosy i alkohol w Serbii.

Zobacz trasę w  Google Maps

2. Polska (Warszawa) – Słowacja – Węgry – Rumunia – Bułgaria – zdecydowanie krótsza (1650 km), jednak jeszcze niesprawdzona przez nas trasa. Zapewne jest bardzo malownicza (Rumunia to kraj Nosferatu). Uwaga – mimo, że dystans jest krótszy, to wg Google Maps jazda trwa o 3 godziny dłużej!

Zależnie od miejsca startu oraz wybranej trasy, dojazd zajmie od 18 do 24 godzin.